Fotografia cyfrowa daje wiele nowych sposobów w zakresie wykonywania zdjęć. Znając sposobów swego aparatu cyfrowego możemy wytworzyć obrazki . Jakie funkcje w naszych aparatach cyfrowych ma możliwość obsługiwać podczas robienia fotografii? Podstawowe funkcje w każdym aparacie wiążą się z możliwością ustawienia ekspozycji , a ponadto z podglądem głębi ostrości. Przydatnym rozwiązaniem w przypadku aparatów cyfrowych jest elektroniczny wizjer, w którym wyświetlane są najbardziej istotne informacje o ujęciu.
Funkcją, z której w szczególności chętnie korzystają miłośnicy fotografii cyfrowej, jest możliwość podglądu wykonanego zdjęcia za pomocą wyświetlacza LED. Dzięki temu można sprawdzić, czy zdjęcie jest wystarczająco ostre, oszacować jego kompozycję i inne elementy. Pubudzającą ciekawość funkcją aparatów cyfrowych jest histogram, który pokazuje zarówno rozmieszczenie pikseli, w jaki sposób i poziom jasności obrazki w poszczególnych miejscach obrazki. Dzięki tej funkcji prawie każdy fotograf może w tym samym momencie przekonać się, czy zrobione przez niego przed chwilą zdjęcie jest poprawne pod kątem technicznym. Niektóre aparaty kompaktowe, w jaki sposób i cyfrowe lustrzanki, posiadają dodatkowe funkcje znacznie zwiększające możliwości zastosowania aparatu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom tradycyjny aparat cyfrowy może służyć również jako kamera. Dzieje się tak dzięki coraz w bardzo wielu sytuacjach stosowanemu trybowi wideo , a oprócz tego sposobów zapisu dźwięku. Przydatną funkcją jest również ta, która zezwala na zapis serii fotografii. Daje to możliwość zaprojektowania kilku zdjęć w ciągu sekundy, choć powinno się pamiętać, że w tak zaistniałej okoliczności jakość fotografii będzie nieco gorsza.
Fotograf w Krakowie
Każdy, kto choć raz był na Wawelu, zdaje sobie sprawę z majestatyczności tego obiektu. Wzgórze na krakowskim przedmieściu zachwyca nie tylko swoją wielkością, ale głównie urokiem. Miasto to przyciąga wielu artystów.
Na ulicach można spotkać malarzy, rzeźbiarzy, a w co drugim rogu stoi zapalony fotograf. Kraków poniekąd jest świątynią artystów. Odnajdują oni tam to, co przedtem było dla nich nieznane. Na wawelskich murach poszukują śladów historii, śladów osobistych dziejów. I co ważne, w Krakowie spotkać można nie tylko Mieszkańców Polski, ale też wielu obcokrajowców, którzy zafascynowani są siedzibą polskich królów. Miasto wyjątkowo obfituje w Litwinów, którzy to, choć nie preferują się do tego przyznać – w mniejszym lub większym stopniu czują się Polakami.
Wawel jest także miejscem kultu. Zlokalizowana jest tam bowiem jedna z najbardziej znanych polskich katedr w całej Europie. Turyści z całego Świata przybywają na krakowskie przedmieście żeby wyłącznie móc usłyszeć dźwięk Dzwonu Zygmunta. Jest to chwila zadumy i wewnętrznych refleksji. Piorunujący odgłos dzwonu przenika do głębi wszystkich, którzy go słyszą. Jednakże doświadczyć tego wydarzenia mogą jedynie nieliczni, bo w jaki sposób wiadomo dzwon bije w wyłącznie w chwilach bardzo niebagatelnych dla Krakowa czy również dla samej Polski. W obecnym tysiącleciu serce dzwonu poruszyło się tylko sześć razy. Za każdym razem po priorytetowych wydarzeniach w dziejach naszej ojczyzny.
Sam Kraków to natomiast nie tylko zabytki, niemniej jednak również ładny pejzaż i wielkie dzieła natury. Nikt prawdopodobnie nie zaprzeczy, że Dolina Krakowska to jedna z najpiękniejszych dolin Polski. Stojąc w dole, pośród skałami możemy poczuć, w jaki sposób mali jesteśmy w przyrównaniu do natury, która to każdego dnia daje nam życie. Więc jest to doskonałe miejsce, by oddać hołd przyrodzie i poczuć się nierozerwalnie z nią związanym.
Ziemia krakowska zachwyca wszystkich. Zarówno tych, co widzą ją 1-szy raz, jak i tych, co stąpają po niej wielokrotnie. Więc dawną siedzibę polskich królów oczywiście można nazwać najpiękniejszym miastem naszego kraju. Odważni nazywają ją też „wnętrzem Polski”, po w tym w tej chwili miejscu narodziła się polska historia.
Zobacz również: fotograf jaworzno.
Aparaty cyfrowe i ich funkcje
Posted by Unknown | 23:36 |
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
0 komentarze:
Prześlij komentarz